Cold symphony

Forum RPG.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

In the night ...

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Jo Se Hee

Jo Se Hee

Data de înscriere : 12/03/2011

MesajSubiect: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 6:59 pm

A ieșit pe balcon cu chitara în mana. Vroia să cante puțin, deoarece nu avea somn și vroia să se relaxeze. A privit în jur ți nu era nimeni. S-a așezat pe un fotoliu. Vântul bătea, dar nu îi păsa că era îmbrăcată subțire, ci îmi păsa că era singură și că putea să își adune gânurile și să cânte puțin. Privea ușor cerul începând să atingă corzile.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 7:15 pm

Dormisem cam mult in acea dimineata , asa ca nu aveam somn deloc . Mi`am luat un hanorac pe mine si l``am mangaiat usor pe Titan ce dormea lenes in patul meu . M`am ridicat usor , sperand sa nu ma simta ca ies , cel mai probabil trezind toti vecinii . Am incuiat usa si m`am indreptat spre balcon . Deschizand usa ,am zarit o fata cantand la chitara .
- Hey ... am spus eu privind`o .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 7:25 pm

Se opri brusc. Își luă privirea de la stele, și degetele de pe corzi. Își indreptă privirea spre ușă privindu-l pe băiat.
-Bună, spuse aceasta zâmbind la rândul ei privindu-l. Hmm te deranjez dacă stau pe aici? îl întreabă aceasta mai mult cu referire deoarece ea cânta, și nu vroia să deranjeze pe nimeni.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 7:29 pm

- Ce ? Nuu . Imi place muzica , stai calma . Doar ca nu pot dormi . am spus eu dand din umeri . Mi`am aruncat privirea spre cerul instelat , zambind usor . M`am apropiat de balustrada , privind peste balustrada , in jos .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 7:33 pm

Aceasta zâmbi privind iar corzile chitării pentru câteva secunde. Începu să cânte iar, încet, nevrând să deranjeze la auz. Își închise ochii încă cu capul plecat ca și cum ar privi corzile. Începuse încet, foarte încet, să cânte timid din voce. Versurile „curgeau” încet pe ritmul melodiei.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 7:45 pm

Pret de cateva minute am ascultat`o pe fata cum canta, atat la chitara , cat si vocal .
- Canti bine . Ai timbru placut . am spus eu privind cu interes chitara ce o avea in mana . Imi placea mult .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 7:49 pm

-Mulțumesc ... spuse aceasta ușor timidă privindu-l pe băiat.
Îi observă privirea cum se îndrepta spre chitară. Zâmbi ușor gândindu-se că poate și el ar vrea să încerce să cânte la chitara ei.
-Ai vrea să cânți? îl întreabă aceatsa indicându-i chitara.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 8:03 pm

Auzisem intrebarea fetei si am stat cateva secunde pe ganduri , nestiind ce sa cant .
- Da .. As vrea . am spus in cele din urma , luand chitara din mana fetei si asezandu`ma pe jos cu tot cu ea . Am inceput sa cant usor , incat sa nu ma trezesc ca cineva cheama politia .
- Just run away
From these lies
Back to yesterday
Safe tonight
I feel the sun creeping up like tik tok
I'm trying to keep you in my head but if not
We'll just keep running from tomorrow with our lips locked
Yeah you got me begging begging baby please don't go
If I wake up tomorrow will you still be here
I don't know
If you feel the way I do
If you leave I'm gonna find you
Baby please don't go go go go
Baby please don't
Baby please don't
Baby please don't runaway
From my bed and start another day
Stay instead
I feel the sun creeping up like tik tok
I'm trying to keep you in my head but if not
We'll just keep running from tomorrow with our lips locked
Yeah you got me begging begging baby please don't go
If I wake up tomorrow will you still be here
I don't know
If you feel the way I do
If you leave I'm gonna find you
Baby please don't
Baby please don't .....
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 8:12 pm

Aculta cu mare atenție melodia cântată de băiat. Îi plăcea foarte mult cum cânta. Se întreba dacă e cântăreț sau doar e pasiune. Dar nu a vrut să-l deranjeze. Aștepta ca melodia băiatului să se termine și apoi să îi spună cât de mult i-a plăcut și să îi pună acea mică întrebare pe care o avea pe buze.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 8:15 pm

- Sunt cantaret , dar e si o pasiune . Daca nu ar fi , nu as mai canta deloc . am raspuns eu dand din umeri . I`am inapoiat chitara fetei , multumindu`i , dupa care m`am urcat pe balustrada .
- Apropo , eu sunt Seung . i`am spus ei fetei , in caz ca nu stia .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 8:23 pm

-Eu sunt Jo Se Hee , dar mereu mi se spune Zoey, și am început să mă obișnuiesc, spun zâmbind. Încântată să te cunosc și mulțumesc că mi-ai răspun la întrebări, spuse aceasta zâmbin privind stelele ce erau pe cer sclipind ca niște perle în lumina lunii.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 8:40 pm

- De asemenea , Zoey ... . am raspuns eu sec .
- Imi multumesti pentru orice spun si orice fac ? am intrebat eu afisand un zambet rar vazut de ceilalti . Zambeam destul de rar , atunci cand eram chiar fericit sau cand aveam un motiv intemeiat .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 8:42 pm

Păi în mare parte nu prea vorbesc cu nimeni ... Și într-un fel sau altul ăsta e felul meu de politețe. Este cam ciudat dar .... bun venit în lumea mea plină de ciudățeniile mele, spuse aceasta zâmbind slab privind chitara. Practic acesta era adevărul nu îi plăcea să se bage în vorbă sau ceva de genul.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 8:50 pm

- Mie mi se pare ca vorbesti destul de mult . am spus eu ridicandu`mi privirea spre cer . Acum zaream si luna plina ce domnea pe bolta cereasca . Ma simteam obosit , dar nu as fi putut sa dorm .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 8:52 pm

-Nici eu nu am știut ce am avut azi ... spuse încet.
Poate totuși chiar vorbise mult astăzi și îl înebunise e băiat. Prefera să tacă din gruă și să nu mai zică nimică. Nu vroia să facă pe nimeni să aibe o durere de cap ... vroia să fie siguă că nu deranja, nu vroia scandalul pe care mereu îl avea acasă datorită tatălui ei.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 8:58 pm

- Nu am spus ca ma deranjeaza , deci vorbeste .. am spus eu frecandu`ma usor cu mana pe la ochi , intr`o maniera lenesa . M`am dat jos de pe balustrada , fiind constient ca o sa cad peste aceasta daca o sa mai stau mult .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 9:00 pm

Aceasta nu spuse nimic. Acum privea stelele. Era în altă lume în care visa cu ochii deschiși. Nu îl auzise pe băiat. Deși acest lucru era o nesimțire din partea ei, dar nu îl auzise ... era prinsă în vise ce erau mai departe de orizont.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 9:09 pm

Am privit`o pe fata cu coada ochiului , observand ca nu mai spune absolut nimic . Probabil se supara`se , dar am lasat asa . Eram prea orgolios ca sa imi cer scuze . Nu imi placea sa fac asta .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 9:12 pm

Încet încet începuse să dea cu degetele pe corzile chitării. Nu știa că face asta. Era pur și simplu ce îi dicta conștiința. Continua să privească îngândurată cea mai mică stea ... ce credea că este ea prin mulțimea de oameni ce străluceau pe cer.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 9:26 pm

- Cati ani ai ? am intrebat eu afisand un zambet chinuit . Luna ne lumina ca un mare reflector asupra noastra . Am privit`o pe fata ce acum dadea cu degetele pe corzile chitarii .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 9:29 pm

Își dădu seama ce făcea. Se oprise brusc scuturând din cap. Îl privi pe băiat amintindu-și întrebarea lui.
-Eu? Eu am 19 ani, spuse aceasta zâmbind mândră de vârsta ei. Tu câți ani ai? îl întreabă aceatsa la rândul ei.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 9:37 pm

-Am 21 de ani . am spus eu zambind cat de larg am putut . - Si .. lucrezi ? sau studiezi inca ? am intrebat eu , dandu`mi silinta in a face o conversatie . Eu eram deobicei cel ce raspunde , nu cel ce intrba , inca invatam .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 9:44 pm

-Ăăăă ... păi sunt studentă, însă cânt mai mereu. Sunt la început însă cu cântăreți mai profesioniști, deși cânt de când aveam 5 ani, spuse aceasta zâmbind. Tu? îl întreabă la rândul ei indicândui băiatului celălalt fotoliu de lângă ea.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 10:06 pm

M`am asezat spre fotoliul pe care mi`l arata`se fata si am cascat usor .
- Eu .. studiez , ca si tine . Si cant solo , dar si in formatie . Incerc sa ma fac cunoscut si pe post international . Adica managerul meu incearca , eu nu sunt prea incantat de idee . am spus eu dand din umeri , cum imi era obiceiul .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: In the night ...   Sam Mar 12, 2011 10:11 pm

-De ce nu ai fi? îl întreabă aceasta puțin curioasă, indreptându-și privirea iar spre steluța aceia pe care îi căzuse ochii. Se îndrăgostise de ea cu adevărat. Era steluța ei și nimeni nu îi putea lua acest gând.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: In the night ...   

Sus In jos

In the night ...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cold symphony :: Căminul :: Balconul-
Mergi direct la: