Cold symphony

Forum RPG.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Learn or Dream ?

In jos 
AutorMesaj
Lee Seung

Lee Seung

Data de înscriere : 12/03/2011

MesajSubiect: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 7:51 pm

Am intrat cu doua minute inainte sa se sune si m`am asezat in ultima banca si mi`am scos un caiet si un pix , ca sa nu spuna profesorul ca nu imi dau deloc interesul . Eram singurul care nu avea un coleg de banca , dar observam cu ma privea fetele si ar fi vrut sa se aseze langa mine , dar nu aveau curaj . Am chicotit usor , sprijinindu`mi barbia in palma si privind pe geam .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 8:26 pm

Intrase în sala de curs grăbită, nevrând să întârzie. Nu vroia să îi vadă fața profesorului dacă întârzia. Se uita prin sală să vadă unde ar putea sta, însă nu vedea nici-un loc liber. Ciudat era însă că de obicei toți aveau locuri, dar acum ... ea nu avea. Rămase puțin pe gânduri.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 8:34 pm

Intrase o fata in clasa cu cateva secunde inainte de a suna de intrare . Se uita confuza in jurul ei , probabil negasind nici un loc liber . Am privit`o din cap pana in picioare . Imi parea cunoscuta , dar nu puteam sa`mi amintesc cine este .
- Stai aici ... am strigat eu si toata lumea isi indrepta`se privirea spre mine .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 8:37 pm

Îl privește pe băiatul care strigase. Din moment ce era singura care era în picioare a înțeles că ei îi spusese. Se duse ușor lângă banca acestuia zâmbind puțin stânjenită.
-Mulțumesc Seung, spuse aceasta zâmbind privindu-l pe băiat.
„Yeeeey nu îl mai aud pe profesor cum țipă la mine” își spuse aceasta în gând zâmbind
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 8:45 pm

- Aham ... am spus eu deschizand caietul si incepand sa desenez niste chestii fara sens . Am inceput sa mazgalesc , vazand ca nu mai am pasta . Am pus pixul intr` o parte si am oftat . Soneria se auzise de pe houri .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 8:47 pm

Văzuse că băiatul nu era prea bine dispus așa că nu mai spuse nimic. Își scoase caietul pe bancă, și caietul de desene împrună cu câteva creione ce o ajutau să deseneze foarte frumos. Privi prin jur ușor absentă deschizând caietul începând să facă un peisaj de iarnă.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 8:52 pm

Profesorul intrase in clasa . Toata lumea se ridica`se in picioare si il saluta , mai putin eu . Imi era total antipatic , desi invatam doar pentru ca trebuia . Acum nu aveam chef de ore , as fi plect chiar in secunda aceea . Nici nu stiam ce ma oprea .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 8:54 pm

Nici nu observase că profesorul își făcu apariția în clasă. Nici nu îi păsa atâta timp cât era la oră. Continua să deseneze cu multă pasiune nevrând să-și enerveze viața cu profesorul nebun. Vroia s fie fericită în arta ei, din moment ce nu putea să cânte.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 9:03 pm

M`am plictisit total , bagandu`mi caietul si pixul inapoi in rucsac , avand in minte doar felul in care as putea pleca fara sa comenteze prea tare .
- Ai chef de ora ? am intrebat`o eu pe fata , mutandu`mi privirea spre ea .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 9:06 pm

Aceasta dădu negativ din cap la întrebarea băiatului, mai mult din instinct decât din atenția pe care o dădea. Ea era mult prea concentrată la umbrele din desen. Peisajul acela trebuia să iasă perfect că altfel nu se lăsa.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 9:15 pm

Am dat din umeri fara prea mare interes , mirandu`ma totusi ca m`a refuzat . Nu mi se mai intamplase asta , asa ca m`am strambat usor . M`am ridicat , luandu`mi rucsacul si m`am indreptat spre usa .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 9:17 pm

Aceasta se uita puțin ciudat la el, când observase că s-a ridicat. Dăduse negativ sau nu din cap? O intrebase dacă are chef de oră sau dacă nu are? Scutură ușor capul auzind cum e strigată de profesor. O înfurnicase pielea numai la auzl numelui ei.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 9:23 pm

M`am oprit doua secunde privindu`l pe profesor si mai apoi clasa . Toti ochii erau atintiti asupra mea . Am strambat usor din nas .
- Plec . Puteti sa`mi puneti absent . am spus eu dupa care am apasat pe clanta sa ies .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 9:26 pm

Profesorul nu se mai uita la el. Deși nu vroia să își ridice privirea din caiet să îl vadă pe prof, a ridicat oarecum privirea. Nu vroia să cedeze în fața lui cum făcea mai mereu deoarece îi aducea aminte de trecut. Îl privi pe profesor cu răceală.
-Ce este? De ce mă strigați? îl întreabă aceasta rece.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 9:32 pm

Observand ca profesorul nu mai are treaba cu mine si o intreaba pe Zoe ceva , am profitat de ocazie si am iesit din sala , plictisit si oarecum enervat . Am oftat lung privind dintr`o parte in alta a culoarului . Nu mai era nimeni .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 9:37 pm

Profesorul începuse să țipe că nu știe bunele maniere și altele. Nu avea chef să se certe cu el. Era mult prea distrasă ca să riposteze. Îl lăsa să de adin gură până când s-a apropiat de banca ei nervos țipând.
Sus In jos
Lee Seung

Lee Seung

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 9:44 pm

Am inceput sa am plimb dintr`o parte in alta a coridorului , asteptand sa se sune mai repede , dar abea incepu`se ora de cateva minute . M`am asezat in cele din urma pe jos , rezemat de un dulap .
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    Sam Mar 12, 2011 9:48 pm

Îl ignora pe profesor în tot sensul cuvântului. Dar se enervase la maxim când o trase de păr să se ridice în picioare și să își ceară scuze. Atunci se enervase și ripostase în fața profesorului. O enervase la maxim cu acel gest.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Learn or Dream ?    

Sus In jos

Learn or Dream ?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cold symphony :: Şcoala :: Clase-
Mergi direct la: