Cold symphony
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cold symphony

Forum RPG.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Don't catch me!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Daniel Hayes

Daniel Hayes


Mesaje : 2
Data de înscriere : 13/03/2011

Don't catch me! Empty
MesajSubiect: Don't catch me!   Don't catch me! Icon_minitimeMar Mar 15, 2011 8:18 pm

Era trecut de miezul noptii , dar cum eu eram mai mult nocturn si mai aveam si insomnii cand ceva nu-mi dadea pace. Am scapat un oftat in timp ce am parasit suprafata moale a patului , indreptandu-ma spre dulap si tragand un tricou pe mine caci aveam doar boxerii. Am deschis apoi silentios usa incaperii , pasind pe varful degetelor pe gresia rece de pe hol , nu doream sa-i trezesc pe ceilalti. Am ajuns in cele din urma afara , lasandu-mi jos slapii si luandu-i in picioare.
Am aprins lanterna si m-am indreptat prin bezna spre subsol , injurand de nenumarate ori prin gand.
Am deschis oarecum indoielnic usa , lasand lumina slaba sa acapareze treptele dar in cele din urma am soptit:
-Trebuie sa-l gasesc! muscandu-mi usor buza inferioara si am inceput sa cobor.
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee


Mesaje : 58
Data de înscriere : 12/03/2011

Don't catch me! Empty
MesajSubiect: Re: Don't catch me!   Don't catch me! Icon_minitimeMier Mar 16, 2011 9:05 pm

S-a trezit când prin camera ei începuse să se audă cum foșnăia ceva. Ce putea fi? Aprinse becul și observă că nu era lumină. Deschise ușa și observase că era lumină pe hol.
-Am rămas numai eu fără lumină? se întreabă aceasta ușor îngândurată.
A intrat în camera ei și s-a îmbrăcat cu câteva haine ca să nu iasă în rochița de noapte. A ieșit cu pași mici din încăpere luând-o spre sibsol pentru a umbla la panoul de energie ca să își dea drumul la lumină în cameră.
Sus In jos
 
Don't catch me!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cold symphony :: Căminul :: Subsol-
Mergi direct la: