Cold symphony
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cold symphony

Forum RPG.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 An roses ...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Jo Se Hee

Jo Se Hee


Mesaje : 58
Data de înscriere : 12/03/2011

An roses ... Empty
MesajSubiect: An roses ...   An roses ... Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 6:57 pm

Stătea în grădina de trandafiri și privea stelele cu multă pasiune.
-Ce frumoase sunt în această noapte ... spuse aceasta zâmbind ușor visătoare. Deja își imagina cum ar fi fost să zboare printre acele stele. Dorea să sraă din steluță în steluță, dar ce păcat că era numai visul ei și nu realitatea ...


Ultima editare efectuata de catre Jo Se Hee in Sam Mar 12, 2011 9:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Kang Hyuk Min

Kang Hyuk Min


Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/03/2011
Localizare : Land of Joyness.

An roses ... Empty
MesajSubiect: Re: An roses ...   An roses ... Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 9:00 pm

O făcuse din nou. Aproape în fiecare seară avea meci cu micul lui cățeluș. Treci inapoi! se auzi vocea băiatului, care alerga de zor prin grădină după animalul său. Momentan nu avea dispoziția necesară pentru a-i face toate poftele lui Gaho și mai ales că-i furase hanoracul preferat. Mormăi câte ceva pentru sine alergând parcă de nebun printre copaci după cățel. Era mai mai să-l prindă, dar nu văzu pe unde aleargă căci se și trezi să facă cunoștință cu pământul.
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee


Mesaje : 58
Data de înscriere : 12/03/2011

An roses ... Empty
MesajSubiect: Re: An roses ...   An roses ... Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 9:05 pm

Aceasta se trezi dărmată de un cățel. Se uita puțin aeriană cum câinele stătsea peste ea.
-Hmmm și tu al cui ești? îl întreabă aceasta chioctind ușor mângâind micul animal. Îi plăceau mult animalele și acest câine o făcea fericită în acele momente.


Off: da parcă era Shibo nu Gaho -.-
Sus In jos
Kang Hyuk Min

Kang Hyuk Min


Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/03/2011
Localizare : Land of Joyness.

An roses ... Empty
MesajSubiect: Re: An roses ...   An roses ... Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 9:36 pm

Se ridică cu greu de jos scuturând ușor din cap. Au... se motăi acesta, strâmbând slab din buze apoi se uită prin jurul lui ca pierdut. ”Unde-o fi?” își spuse în gând masându-se ușor pe frunte. Când îl zări pe cățel, sări ca și ars de jos și se apropia de el și de tânără. Uf, neastâmpăratule! mormăi el, privind-o pe fată și zâmbi chinuit. Î-îmi pare rău, sper că nu ți-a făcut ceva sau te-a murdărit!! spuse el dintr-un suflet și o studia din toate colțurile posibile să vadă dacă e bine.

Off: Am schimbat : )) >.>
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee


Mesaje : 58
Data de înscriere : 12/03/2011

An roses ... Empty
MesajSubiect: Re: An roses ...   An roses ... Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 9:41 pm

Aceasta a privit către băiat zâmbind.
-Nuuuuu chiar a fost cuminte, spuse aceasta zâmbind mângâind animăluțul. Și chiar mi-a făcut plăcere să îl întâlnesc, spuse aceasta ridicându-se de jos. Este un câine foarte drăguț.
Sus In jos
Kang Hyuk Min

Kang Hyuk Min


Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/03/2011
Localizare : Land of Joyness.

An roses ... Empty
MesajSubiect: Re: An roses ...   An roses ... Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 9:51 pm

Când îi auzi vorbele își lăsă o clipă capul pe spate și inspiră adânc. Slavă Cerului că nu făcuse mai mult de atât, deobicei făcea. După o clipă de liniște își luă micul partener în brațe și o privi senin pe fată. Sunt Hyuk Min! Dar îmi poți spune Hyu. se prezentă băiatul afișând un zâmbet dulce pe chip. Iar el e Gaho. când băiatul îi pronunță numele acesta lătră de câteva ori, dând energic din coadă.
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee


Mesaje : 58
Data de înscriere : 12/03/2011

An roses ... Empty
MesajSubiect: Re: An roses ...   An roses ... Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 9:56 pm

-Ăăăă mie poți să-mi zici Zoey, aceasta este porecla mea. Încântată să te cunosc, spuse aceasta zâmbind. Defapt să vă cunosc, se corectă privind cățelul ce era ferict că îl ținea stăpânul său în brațe.
Sus In jos
Kang Hyuk Min

Kang Hyuk Min


Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/03/2011
Localizare : Land of Joyness.

An roses ... Empty
MesajSubiect: Re: An roses ...   An roses ... Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 11:16 pm

- Ăăă, și mie.. adică nouă ne pare bine să te cunoaștem! zâmbi băiatul cu gura până la urechi lăsându-l pe Gaho jos când observă că deja se agită în brațele lui. Și uhm.. ce faceai aici, singură? spuse acesta curios privind-o cu un ochi închis apoi luă hanoracul lui de pe jos, scuturându-l de câteva ori apoi și-l așeză cu grijă pe umeri. Se mai uită din când în când după Gaho care acesta țopăia printre picioarele lui, apoi printre ale fetei.
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee


Mesaje : 58
Data de înscriere : 12/03/2011

An roses ... Empty
MesajSubiect: Re: An roses ...   An roses ... Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 11:21 pm

-Eu visam cu e să țopăi printre stele. Visatul cu ochii deschiși este una din pasiunile mele, spuse aceasta chictind ușor, vocea ei cristalină auzindu-se încet pe acolo. Doar mă relaxam mai mult ... voi? îi intreabă pe aceasta privindu-l pe Goho.
Sus In jos
Kang Hyuk Min

Kang Hyuk Min


Mesaje : 16
Data de înscriere : 12/03/2011
Localizare : Land of Joyness.

An roses ... Empty
MesajSubiect: Re: An roses ...   An roses ... Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 11:39 pm

Țopăitul printre stele... își ridică pentru o clipă privirea către cer și își imagină la rândul lui cum ar fi. Zâmbi în sinea lui apoi scutură ușor din cap la auzul întrebării. Ehm, noi ne luptam.. și eram pe punctul să-l prind, dar a fugit! Iar el mi-a furat hanoracul și a trebuit să fug după el.. șiii se pare că iar i-am făcut pe plac câinelui ăstuia! se strâmbă el ca un copil mic, însă părea chiar adorabil în acea clipă. Oftă scurt apoi își duse mâinile după cap pășind agale prin grădină.
Sus In jos
Jo Se Hee

Jo Se Hee


Mesaje : 58
Data de înscriere : 12/03/2011

An roses ... Empty
MesajSubiect: Re: An roses ...   An roses ... Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 11:42 pm

-Eh pe acest cățel nu te poți supăra, spuse aceasta aplecându-se spre micuțul animal mângâindu-l zâmbind. Era bine că îi plăceau mult animalele, altfel probabil i-ar fi fost foarte fruică de cățel.
Sus In jos
Continut sponsorizat





An roses ... Empty
MesajSubiect: Re: An roses ...   An roses ... Icon_minitime

Sus In jos
 
An roses ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cold symphony :: Căminul :: Grădină-
Mergi direct la: