Cold symphony
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cold symphony

Forum RPG.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Good morning, sunshine.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 6:29 pm

Ora 11:45. Ji Hee abea se trezise. Dintr-un motiv sau altul, i se făcu foamne instantaneu și fugi, așa, în pijamale, către bucătărie. Stomacul ei făcea zgomot și asta o amuza.
Cu mintea cu totul în altă parte, a deschis frigiderull privind câteva minute bune în el. Nimic bun, nimic ce să-i placă. Singurul lucru ce îi plăcea de acolo era laptele. A luat sticla și și-a turnat lapte într-un castron, iar deasupra și-a răsturnat niște cereale cu ciocolată. Uitase să încălzească laptele, dar nu mai putea răbda până atunci.
S-a trântit pe scaun și începu să mănânce, cu ochii întredeschiși.
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 6:36 pm

Am intrat in bucatarie dand cu mana pe la ochi , sa imi revin dupa somnul lung de care am avut parte . Imi era fpame , nemaimancand de ieri dimineata . Am deschis ochii in totalitate , privind prin camera .
- Neata .. am spus eu fetei ce statea in fata mea . Nu cred ca o cunosteam .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 6:43 pm

Când auzi acea voce, atât de tare, tresări şi îşi scăpă lingura din mână. S-a uitat puţin ciudat la tip. I se părea straniu că nu l-a mai văzut până acum deşi ea locuieşte de mult aici.
-Neaţa. Îi răspunse la salut, ridicându-şi leneşă mână şi şi-o mişcă în stânga şi în dreapta. Pe moment se simţi jenată de modul în care arată. Părul ei dimineaţa era tot timpul foarte ciufulit. Şi mai avea şi pijamalele acelea cu ursuleţi.
Îl mai privi o dată pe băiat şi atunci realiză cât de cool părea el pe lângă ea. Ea arăta ca un copil mic acum.
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 6:47 pm

Eram ciudat de bine dispus in acea dimineata , desi era inca somnoros . M`am asezat pe scaunul de langa a fetei si m`am sprijinit in mana , privind`o .
- Pofta buna .. am spus eu dupa care am cascat lenes .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 6:52 pm

-Mulţumesc.
Nu prea se pricepea la a discuta cu cineva necunoscut. Şi în plus, ea devenea vorbăreaţă abea după ce cunoştea foarte bine acea persoană. A zâmbit uşor, lăsând linguriţa în castron. Îl privi timp îndelungat şi apoi îi spuse, pe un ton copilăresc, foarte copilăresc, dar totodată şi drăguţ:
-Şi tu eşti...?
Chiar era curioasă. Oare el era băiatul despre care se tot discuta în fiecare zi pe aici? După cum îl descrisese o fată, el părea.
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 6:58 pm

Mi`am lasat capul pe spate , privind al tavanul alb de deasupra noastra . Am auzit intrebarea fetei , indreptandu`mi capul spre ea , pentru a`i raspunde .
- Eu sunt Seung . am raspuns eu , fiind sigur acum ca nu o intalnisem pana acum pe fata .
- Tu ? am intrebat scurt , schitand un zambet .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 7:14 pm

Seung, Seung, repetă în minte numele lui, asigurându-se că îl reţine. După puţin timp, a afişat un zâmbet pueril şi a început să dea din picioare ca un copil mic.
-Ji Hee, încântată, replică ea scurt şi direct. S-a ridicat de pe scaun şi depărtându-se puţin de masă şi-a aranjat părul. Nu suporta să arate în halul ăsta în faţa unui băiat.
-Vrei şi tu cereale? a întrebat ea, privindu-l cu coada ochiului şi cu mâna pe cutia de cereale. Dacă se uita atent la el, putea spune că arăta foarte bine. În general, băieţii de aici arată toţi bine, dar el îi întrecea.
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 7:24 pm

- De asemenea . .. Um ? Cereale .. ? Da .. Daca vrei sa`mi dai si mie putin cutia .. am spus eu la inceput confuz . M`am ridicat luand din dulapul de sus un castron si o lingura pe care le`am asezat pe masa mai apoi .
- Avem si lapte ? am intrebat ducandu`mi mana dupa gat .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 9:43 pm

A zâmbit, dând din cap în semn afirmativ la ultima sa întrebare. S-a dus la frigider, luând sticla cu lapte şi întrebându-l dacă îl vrea încălzit sau rece, cum îl servise ea mai devreme. Normal, un om întreg la minte ar vrea laptele cald, dar mai sunt şi oameni ca ea care îl servesc rece.
În dimineața asta era bine dispusă și politicoasă. I-ar fi pregătit ea micul dejun băiatului, chiar dacă abea l-a cunoscut.
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 9:48 pm

- Rece . Nu imi place laptele cald , mi se face rau de la el . Eu nu prea suport laptele in general , dar rece mai merge . am spus eu fara sa`mi dau seama de ce o fac . Puteam sa`i raspund simplu , cum o faceam de obisei , dar asa imi venise . Am privit`o mai bine pe fata . Macar atat puteam sa fac si eu din moment ce imi servea micul dejun , sa imi amintesc de ea . Era chiar frumoasa .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 10:12 pm

Se pare că și el era la fel ca ea. Doar că, el avea o problemă. Nu băgă de seamă asta și îi turnă laptele în castron, apoi și cerealele de ciocolată. Se așeză în fața lui, privindu-l zâmbind pueril.
S-a ridicat și s-a dus la frigider, scoțându-și de acolo o înghețată. A trecut cu limba peste înghețată și a privit-o timp de câteva minute. Era bună.
-Tu știi că majoritatea fetelor din cămin vorbesc NUMAI despre tine?
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 10:16 pm

- Mmm ... Probabil . am spus eu inghitind o gura de cereale si privind`o cum mananca inghetata .. Eram intr`adevar un subiect de discutie printre fete , dar nu ma interesa nici una dintre ele .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 10:28 pm

-Sunt atât de penibile...! În locul lor aş fi cerut mult mai mult de la viaţă, dar n-ai ce să faci. A chicotit, muşcând fără milă din ea. A început să bată în masă cu vârfurile degetelor, de parcă s-ar grăbi să facă ceva.
-Dacă aş fi în locul tău, le-aş spune clar să nu-şi facă speranţe.Sau mă rog, poate că tu vrei să le faci speranţe, aşa că, ce mă bag eu?!
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 10:31 pm

- Nu . Nu vreau . Nu am nici un interes . Vreau doar o fata sa fie a mea , nu doua , nu zeci , nu sute . Plus ca nici nu le cunosc nici macar pe jumatate din ele .. am spus eu sincer dupa care am ami luat o lingura .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 10:42 pm

Îi plăcea să audă un băiat zicând că el vrea doar o fată. Mai ales dacă acesta era şi sincer. Mulţi se credeau mai ,,şmecheri'' dacă aveau mai mule iubite, însă ei şi multor fete nu le place asta. A chicotit într-un mod copilăros.
-Mai vrei ceva, oppa? întrebă, privindu-l cu nişte ochi dulci. Nu ştia de ce îl privea aşa, dar spera ca el să nu bage prea mult în seamă.
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 10:46 pm

Cand fata ma intreba`se daca mai dores ceva , mi`am indreptat privirea sprea ea . Ji Hee avea niste ochi dulci atintiti asupra mea . Pentru prima data , m`am simtit oarecum intimidat , inceandu`ma cu cerealele . Am inceput sa tusesc , ducand mana la gura si nemaiputand sa ii raspund .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 11:23 pm

Când băiatul se înecă, începu să-l primească normal, cu câteva tende de îngrijorare. S-a dus în spatele lui, bătându-l uşor pe spate.
-Eşti în regulă, oppa? întrebă, mirându-se cum de se înecase exact când îl privea puţin mai insistent decât de obicei. A încercat să schiţeze un zâmbet, dar nu prea i-a reuşit fiindcă se îngrijora destul de tare.
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 11:28 pm

Dupa cateva secunde imi revenisem . Auzisem intrebarea fetei , dar am preferat sa mai astept doua secunde , sa ma asigur ca mi`a trecut si apoi sa ii raspund .
- Da .. Sunt bine , dar nu te mai uita asa la mine. am spus eu schitand un zambet . Eram des privit asa , dar nu bagam de seama . Acum observasem .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 11:44 pm

A început să râdă. Era sigură că din cauza asta se înecase. Ea nu prea privea aşa băieţii şi acum a încercat pentru prima oară să privească aşa. Se pare că nu e bine, aşa că va renunţa.
-În regulă, a spus, aşezându-se la loc pe scaunul său. Reveni la bătăile în masă, de data asta pe un ritm anume.
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeSam Mar 12, 2011 11:46 pm

- Si nu .. Nu mai vreau nimic . Multumesc . am spus eu ridicandu`ma cu farfuri in mana si ducandu`ma la chiuveta . Am spalat`o , am sters`o si am pus`o la loc , dupa care m`am asezat iar pe scaun .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeDum Mar 13, 2011 12:17 am

Peste câteva minute bune, se auzi un lătrat apoi în bucătărie îşi făcu apariţia Hachi, căţeluşa ei. Era atât de scumpă, mai ales că ea având multă blană, Ji Hee îi prinse un moţ în frunte. Când a văzut-o a alergat către ea, iar Hachi către Ji Hee. O prinse în braţe, mângâind-o uşor.
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeDum Mar 13, 2011 12:23 am

- Oo .. Ai un catelus ? Ce dragut si micut e . am spus eu privindu`o cum alearga spre ea . Era chiar mic pe langa Titan al meu ce ocupa cam trei sferturi din patul meu , intinzandu`se pe ct de mult posibil . Dormea foarte rar pe jossau pe canapea . Doar atunci cand stie ca doarmea altcineva cu mine sau cand ii este prea cald .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeDum Mar 13, 2011 12:26 am

-Ea e Hachi, spuse apropiindu-se de băiat şi luând lăbuţa în mâna sa, mişcândui-o în aşa fel încât să pară că face cu mâna. Între timp, Hachi începu să dea din coadă şi se întinse ca o pisică către băiat. Începu să râdă puternic când o văzu cât de mult se chinuie să ajungă în braţele lui.
-Cred că e mai mult decât încântată că te cunoaşte...
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Lee Seung

Lee Seung


Mesaje : 131
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeDum Mar 13, 2011 12:30 am

Am luat micuta faptura in brate si am inceput sa o mangai si sa ma joc cu ea . Era foarte dragalasa .
- Lui Titan nu o sa`i placa de mine cand o sa ma miroase . am spus eu afisand un zambet natural .
Sus In jos
Jung Ji Hee
Admin
Jung Ji Hee


Mesaje : 84
Data de înscriere : 12/03/2011

Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitimeDum Mar 13, 2011 12:33 am

Îl analiză pe băiat acum fiind mult mai aproape şi când ajunse cu privirea asupra buzelor lui, îşi muşcă propria sa buză inferioară. ,,Damn, e atât de frumos...!" se gândi ea, însă apoi îşi alungase toate gândurile acestea ,,necurate".
-Eh? Ai şi tu un câine? Drăguţ...! Îi privi acea dantură perfectă. Cât îşi dorise şi ea o asemenea dantură ca a lui, dar până la urmă, cu puţin efort, a reuşit să aibă şi ea una asemănătoare.
Sus In jos
https://cold-symphony.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Good morning, sunshine.  Empty
MesajSubiect: Re: Good morning, sunshine.    Good morning, sunshine.  Icon_minitime

Sus In jos
 
Good morning, sunshine.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cold symphony :: Căminul :: Bucătăria-
Mergi direct la: